607-347-755 dorota-twardowska1@tlen.pl
Witraże na wymiar, nowoczesne. Godziny: 7.00 - 18.00

Witraże do drzwi

Obecnie witraże mają bardzo szerokie zastosowanie. Witraże zdobią wnętrza nie tylko obiektów sakralnych, ale coraz chętnie wybierane są do dekoracji wnętrz użytkowych. Dobrze zaprojektowany i wykonany witraż może odmienić charakter domu, mieszkania czy biura, stworzyć niepowtarzalny nastrój, dodając wnętrzu niebywałego szyku i elegancji. Witraże reprezentują szczególny rodzaj piękna, zwłaszcza wtedy, kiedy przez barwne i szklane mozaiki przebija do wnętrza delikatne i wielobarwne światło. Aby podkreślić wyjątkowość wnętrza, witraże można umieścić w drzwiach, oknach, meblach, a także zawiesić na ścianie. Przy większej pomysłowości witraże mogą być ozdobą praktycznie każdego wnętrza w naszym domu. Na ostateczny wygląd witraża ma wpływ zastosowana technika, faktura, barwa szkła i rysunek. Technika powstawania witraży użytkowych jest zbliżona do techniki wykorzystywanej przy powstawaniu witraży angielskich.

Pracownia witraży użytkowych w Nowym Wiśniczu – witraże drzwiowe

Ozdobne witraże z powodzeniem przyozdobią drzwi wejściowe w każdym domu. W naszej pracowni wykonujemy witraże drzwiowe na zamówienie z uwzględnieniem indywidualnych preferencji Klientów, czyli motywów, wymiarów, kolorystyki. Przeszklenia witrażowe tworzymy w każdym rozmiarze i do każdego rodzaju drzwi. Projektujemy i wykonujemy:

  • witraże do drzwi wejściowych (zewnętrznych),
  • witraże do drzwi wewnętrznych,
  • witraże do drzwi pokojowych,
  • witraże do drzwi łazienkowych.

Witraże w drzwiach wewnętrznych doskonale sprawdzą się w roli samodzielnego przeszklenia. Z kolei witraże do drzwi zewnętrznych najczęściej zespolone są pakietem szyb, dzięki czemu wykazują większą odporność na uszkodzenia i zachowują właściwości termoizolacyjne. Za pomocą odpowiednich kolorów szkła w połączeniu z taśmą ołowianą można wyczarować indywidualne projekty w bogatej kolorystyce. Wykończenie witraży można swobodnie dopasować do aranżacji wnętrza. Drzwi wejściowe z witrażami wyróżniają się nietuzinkowym wyglądem i dodają niepowtarzalnego uroku.

Zobacz Galerię Zdjęć

 

Wszystkie witraże drzwiowe wykonujemy ze szkła bezpiecznego, które uniemożliwia jego rozbicie. Tło witrażu zrobione jest z wysokiej jakości pięciowarstwowej folii witrażowej odpornej na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, mróz, niskie i wysokie temperatury. Dodatkowo folia posiada filtry UV, które zapobiegają blaknięciu, kurczeniu i zmianie strukturalnej witrażu. Witraże wykonujemy techniką tradycyjną (ręcznie), co gwarantuje unikatowość kompozycji i staranne dopracowanie każdego szczegółu.

Dodatkowo oferujemy witraże zrobione z zastosowaniem beaweli. Bewele to przezroczyste lub kolorowe elementy szkła fazowanego, szlifowane do różnych kształtów i rozmiarów. Załamanie światła na szlifowanym szkle tworzy niepowtarzalne efekty kolorystyczne i wizualne w pomieszczeniu.

Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie obróbki szkła powoduje, że nasze witraże są długowieczne. Witraże drzwiowe wykonujemy na zamówienie uwzględniając projekty Klientów, jak również projektujemy witraże od zera.

 

Ile kosztuje witraż do drzwi?

Koszt wykonania  witrażu do drzwi jest ustalany indywidualny.  W cenę wlicza się powierzchnię, rodzaj zastosowanego szkła i użytych materiałów oraz stopień skomplikowania całego projektu. Wykonanie witrażu zawsze poprzedzamy projektem, który następnie konsultujemy z zamawiającym w celu wprowadzenia ewentualnych korekt. Projekt wykonywany jest w wymiarach rzeczywistych.

 

Drzwi witrażowe – zasięg działania

Swoje usługi projektowania, wykonania i montażu witrażów użytkowych kierujemy do mieszkańców całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru województwa małopolskiego – Nowy i Stary Wiśnicz, Bochnia, Brzesko, Rzezawa, Kraków, Limanowa, Tarnów, Nowy Sącz,  Nowy Targ, Rabka, Myślenice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka.

Witraż to nasza pasja połączona z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli więc chcą państwo zamówić projekt i wykonanie witrażu, jego konserwację, renowację lub montaż – zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z pracownią witrażu

Wpisz witraz

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami już teraz
Zadzwoń 607-347-755